close
News

Horizont ČT24: Bitcoin

All the content, images, articles, posts, pages written and published by https://simplebitcoinnews.com are not financial advice but opinions of the crypto community and are only for educational or entertainment purposes.

Kompletní sestřih k Bitcoinu relevantních částí z pořadu Horizont ČT24 ze dne 5. 6. 2011. Celý pořad zde: http://jdem.cz/p5nf3 | Více o Bitcoinu na http://www.bitcoin.cz/ nebo na Facebooku: http://jdem.cz/q6qd6

Cryptocurrency trading/investing involves substantial risk of loss and clients may or may not lose more than their original investment. Any content on https://simplebitcoinnews.com should not be relied upon as advice or construed as providing recommendations of any kind.

Are you are interested in trading bitcoin?

Keep Your Crypto Safe! ?

6 Comments

 1. Je to bublina nic víc! Virtuálních měn je již dneska spousta, druhý největší je Litecoin kterého je tuším 40 mil mincí. Takže jaképak omezení počtu? Vždyť si může každý začít svou vlastní virtuální měnu a neexistuje nic co by dlouhodobě lidi nutilo zůstat u Bitcoinu, když to samé poskytne podobný nebo třeba i stejný protokol jako má Bitcoin, který se akorát jinak jmenuje. Ve finále zjistíme, že ty státem vydávané dolary a koruny, které berete jenom proto, aby Vás nezavřeli jsou vlastně furt lepší. Buď máte měnou, která je něčím krytá a ta klidně může být soukromě vydávána nebo máte měnu ničím nekrytou, kterou zákonem musíte používat, ale musí za ní být stát, který to vynutí… Nekrytá měna soukromě je prostě kravina, sněte dál…

 2. Je to trocha od veci. Je síce pekné ako hovoria všetci tak, aby to bežný človek pochopil ale je to v podstate viac zamlžujúce ako vysvetľujúce.

  nikto nijaké bitcoiny nemá a teda mu ich nikto ukradnúť nemôže.
  keď si otvoríte peňaženku (stiahnete a nainštalujete) získavate nejakú formu identity (jeden či viac tzv. účtov) adresu
  Ak chcete niečo zaplatiť, tak jediné čo potrebujete je, že uvediete transakciu ktorá na vás previedla právo operovať nejakou čiastkou a koľko posielate ďalej (teda adresáta a sumu). Avšak pozor, nič (teda žiadne bitkoiny nemáte).
  A čo to teda tí ľudia majú? Majú identitu o ktorej nikto nevie až do doby keď niekto na ich adresu prevedie právo disponovať nejakou čiastkou (rovvnako ako váš účet – tie prachy čo vám poslala banka zamestnávateľa do banky na váš účet – asi len 10% existuje vo forme bankoviek, zvyšok sú rovnako číselká v počítači).

  Takže ak ste si otvorili peňaženku a tým vlastne získali adresu, tak nikto netuší že existujete (myslím tú adresu – o peňaženke sa vie – inak by nebola v sieti /ale môžete v nej mať mnoho adries tzv. účtov/ ). Nikto vám dokonca žiadne práva pre nakladanie s nejakou sumou nemusí prevádzať (volá sa to transakcia).
  Ak máte dosť výkonu alebo 100 rokov života, tak môžete pre dobro siete zabezpečiť bezpečnosť a validovať tak platby, za to si pridáte transakciu, ktorá na vás prevedie 50BTC od nikiaľ (ak by ste si pridali viac, tak vás všetky ostatné peňaženky odignorujú a budete mať veľké nič) a vtedy sa stane to čo je popisované ako obsah peňaženky a nie je to vôbec pravda. (samozrejme ak by ste validovali transakcie 100 rokov, tak si už nepripíšete nič, pretože táto odmena postupne klesá a klesne až na nulu – zostanú vám len poplatky z transakcií)

  Prečo vlastne nemá nikto v peňaženke žiadne bitcoiny? Pretože na to aby ste niečo mali, musia všetci ostatní vedieť, že to "niečo" máte a v podstate na vás vôbec nezáleží (to je jedna z hlavných výhod  a umožňuje zálohovanie svojich "peňazí" a vyrábanie kópií). Jediné na čom záleží je vaša identita (sady kľúčov a adries, ktoré si môžete nakopírovať a uschovať na mnohých miestach).
  Nikto vám peňaženku neukradne, ale ukradne vám identitu a vo vašom mene (opakujem, vo vášom mene) prevedie vaše právo na iné adresy (tiež sa im hovorí účty)

  Krádež peňaženky je v tomto prípade rovnaká záležitosť ako keď vám niekto šlohne kreditku na ktorej máte napísaný pin.

  Ak sa vám vaša peňaženka stratí (počítač skolabuje, zhorí alebo hocičo) a máte zálohovanú svoju identitu (zhorel vám občiansky preukaz, no máte ešte jeden ofotený u svokry), tak ste o nič neprišli. Ako hovorím, celá filozofia je v tom, že jediné čo určuje vaše právo nakladať s nejakým číslom je povedomosť všetkých užívateľov o tom, že naozaj môžete (takže kým nezhoria všetci…)

  Trošku som odbočil, no po vyriešení bloku (tam je vlastne informácia odkiaľ ste právo na nakladanie s nejakým číslom získali) sa tento rozpošle všetkým a všetci vedia že sú nejaké transakcie, ktoré vám dávajú právo na nejakú sumu. Ak sú tieto transakcie v bloku (alebo blokoch) tak sa považujú za platné. Každý sa môže (a peňaženka to aj robí) pozrieť do blokov a overiť si či máte čím disponovať. Kým v bloku nie ste, vaša transakcia je v stave "prebieha"

  Takže v peňaženke nič nemáte
  A mineri dostávajú odmenu za to že potvrdzujú vaše transakcie

Leave a Response